Πέμπτη 24 Απριλίου 2008

Στους 8 του κυπελλου ερασιτεχνων. . . με φόντο το ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΙ

Με νίκη, που σημαίνει πρόκριση στους 8 του κυπέλλου ερασιτεχνών, συνέχισε ο Παναργειακός. Η ομάδα μας συνέτριψε 5-1 την ομάδα του Ταμυναϊκού (από το Αλιβέρι) παίζοντας στο ρελαντί. Το σκόρ άνετα θα μπορούσε να φτάσει στο διψήφιο αριθμό! αν οι παίχτες του Παναργειακού ήταν πιο εύστοχοι. Από την αρχή του αγώνα ο Παναργειακός έδειξε στο γήπεδο (και όχι μόνο στο όνομα) ποιος θα ήταν το αφεντικό. Πήρε κεφάλι στο σκόρ πολύ νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό και το 2-0 ακολούθησε μετά απο 10 λεπτά. Η ομάδα του Ταμυναϊκού κατάφερε να αντιδράσει στο επόμενο λεπτό μειώνοντας σε 2-1. Αυτό ήταν και το μόνο που κατάφερε καθώς η ομάδα μας πάλι άναψε τις μηχανές πετυχένοντας το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός κατάφερε να σημειώσει άλλα 2 τέρματα και να κατεβάσει στροφές. Αξιοσημείωτη ήταν η παρουσία αρκετών φιλάθλων από το Αλιβέρι που έκαναν αισθητή την παρουσία τους. Όσο για τον τίτλο και την αναφορά μας στο γήπεδο Καραϊσκάκι εννοούμε τον τελικό που ακούγεται ότι θα είναι στο Καραϊσκάκι... Μακάρι να δούμε την ομάδα μας σ'αυτο το γήπεδο μια ώρα αρχήτερα.

Δευτέρα 21 Απριλίου 2008

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ και έπεται συνέχεια. . . . . . .

από goalday.gr

Η εμφάνιση του Παναγιώτη Σοφού ήταν το μεγαλύτερο κέρδος του Παναργειακού στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος κόντρα στη Νέα Αρτάκη. Ο 16χρονος ποδοσφαιριστής στην παρθενική του συμμετοχή στην αρχική ενδεκάδα των «πράσινων» έδειξε εξαιρετικά στοιχεία. Ο Γιάννης Δουβίκας χρησιμοποίησε τον πιτσιρικά στη θέση του δεξιού μπακ χαφ και θεωρείται δεδομένο ότι θα πάρει και άλλες ευκαιρίες τις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές.

pandafni

Την Κυριακή η ομάδα του Αργους ταξιδεύει στη Βοιωτία, όπου θα αντιμετωπίσει τη Δάφνη Ερυθρών που «καίγεται» για βαθμούς. Εκτός πλάνων έχουν τεθεί ο τιμωρημένος Ταξιάρχης και ο τραυματίας Γκολέμης. Μάλιστα, ο τελευταίος τις προσεχείς ημέρες θα υποβληθεί σε επέμβαση στους κοιλιακούς, κάτι που σημαίνει ότι η επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους θα γίνει τη νέα σεζόν.

Δευτέρα 14 Απριλίου 2008

Δεν το χάνει...

Δεν το χάνει το πρωτάθλημα η ομάδα μας και συνάμα και την άνοδο στην τρίτη κατηγορία. Το έδειξε και χθες που έκανε πλάκα με την Αρτάκη και νίκησε με 6-0 με μόλις 51 λεπτών παιχνιδιού. Αυτό γιατί το παιχνίδι διεκόπει γιατι οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 6!!! παίχτες ενώ είχαν ξεκινήσει με 10!.

Τα γκόλ της ομάδας μας :

3' Παναγιωτόπουλος,
6', 26' Δρυμούρας,
13' Κατσαρός,
35' Δημητρακόπουλος,
50' Χαρίσης

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Νικολαΐδης, Σοφός, Καρβελούτσος, Μπόμπος, Μανιάτης (46' Νότης), Χαρίσης, Δρυμούρας, Δημητρακόπουλος (46' Αγγελόπουλος), Κατσαρός, Ανδρεάδης (46' Παπαϊωάννου), Παναγιωτόπουλος.
Ν. ΑΡΤΑΚΗ: Κηρόπουλος, Στουπής, Λατσιώτης, Γκαρατζογιάννης, Χρυσός, Βίσλον, Νικολάου, Μπαλάφας, Μεγιάζης, Ζήσης.

15. AO Νέας Αρτάκης 13 – 52 8*
* μείον 3 βαθμούς και - 2 πόντους από την νέα αγωνιστική περίοδο.

Πέμπτη 10 Απριλίου 2008

Διατητές 26ης Αγωνιστικές

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-Ν. ΑΡΤΑΚΗ: Γεωργακίλας Θ., Σερεμέτης Π., Κότσαρης (Μεσσηνίας),
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ- ΛΕΩΝΙΔΙΟ: Διαγγελάκης Β., Μπουξ Μπάουμ Ρ., Αποστολοπούλου Ε. (Αν. Αττικής),
ΝΕΣΤΑΝΗ- ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Χανδόλιας Σ., Κουτσοβασίλης Α., Πουρνάρας Ν. (Λακωνίας),
ΠΛΑΤΑΙΕΣ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔ.: Παπανδριόπουλος Α., Τσότρας Γ., Κώνστας Ε. (Πειραιά),
ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΥΠΟΛΗΣ-ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Παναγόπουλος Δ., Γκαβέρας Δ., Λαμπρόπουλος Ν. (Αθηνών),
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡ.-ΕΝΩΣΗ ΠΑΜ ΜΙΔΕΑΣ: Μιάρης Ε., Βασιλείου Β., Ορφανός Δ. (Πειραιά),
ΑΕ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝ.-ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ.: Παππάς Α., Μαράνος Σ., Ντάλλας Π. (Αθηνών).

Τετάρτη 9 Απριλίου 2008

Νίκη στο Λεωνίδιο

Ότι δεν έκαναν ενα μήνα πριν το έκαναν σήμερα. Αν και λίγο αργα έδειξαν ποια είναι καλύτερη ομάδα και έσπασε το αήτητο σερί του Λεωνιδίου και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Το σκόρ του αγώνα 2-1. Τα γκολ τα πέτυχαν: 85’ (πέν.) Λύγκος - 57’ Κατσαρός, 82’ (πέν.) Παναγιωτόπουλος.

ΛΕΩΝΙΔΙΟ: Kαραγιάννης, Φοριάρης (60’ Τσανατκτσίδης), Δαδούσης, Ελευθεριάδης, Τσαλδάρης, Γολεγός, Μάτσος, Πετρόπουλος, Λύγκος, Μελίσσης, Μπαμπατζάνης.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσιαούνης, Δημητρακόπουλος, Πλεμμένος, Ζώνας, Φίλλης, Μπόμπος (60’ Αντωνιάδης), Χαρίσης, Μανιάτης, Κατσαρός, Ταξιάρχης (88’ Καρβελούτσος), Παναγιωτόπουλος.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ 2-1

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 23-04-2008
Παναργειακος - Ταμυναϊκος

Τρίτη 8 Απριλίου 2008

Ισοπαλία μισό ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ . . .

Αυτός μάλιστα ήταν Παναργειακός... Το πάλεψε το παιχνίδι από την στιγμή που δεχθηκε το γκολ, μολις στο 5ο λεπτό από τον Λούπα, μέχρι το τέλος του αγώνα. Και για αυτήν την προσπάθειά του δικαιώθηκε στο 87ο λεπτό του αγώνα όπου ο Κατσαρός, ο πρώτος σκόρερ του Παναργειακού,έστειλε παίχτες και οπαδούς στον εβδομο ουρανό με το γκολ του. Όπως λέω και στον τίτλο αυτή η ισοπαλία είναι μισό πρωτάθλημα καθώς ο Ακράτητος έμεινε 9 πόντους πίσω, και το Λεωνίδιο πλησίασε στους 5 αλλά χωρίς να έχει κάνει το ρεπό του, οπότε μπορούμε να πούμε οτί με μία δικιά μας νίκη θα ξαναπάει στους 8. Το ρεπό εκτίεται την τελευταία αγωνιστική και ο Παναργειακός χρειάζεται μόλις 8 πόντους στους 5 εναπομείναντες αγώνες για να στεφθεί <<<<<<ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ>>>>>>>.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Ράπτης, Θεοδωρόπουλος, Νομικός, Ιωσήπου, Λυμπέρης, Τσιγκόπουλος, Χαραλάμπους, Παντελίδης (73' Βλαβιάνος), Λούπας, Παρασίδης (80' Δημητριάδης), Κάσσος (46' Ξιφαράς).
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Νικολαΐδης, Χαρίσης, Πλεμένος, Φίλης, Αντωνιάδης (46' Παναγιωτόπουλος), Ζώνας, Παπαϊωάννου (55' Κουτσοδήμος), Ταξιάρχης (60' Μανιάτης), Ανδρεάδης, Κατσαρός.

15. AO Νέας Αρτάκης 13 – 46 7*
* μείον 4 βαθμούς και - 2 πόντους από την νέα αγωνιστική περίοδο.

Πέμπτη 3 Απριλίου 2008

Κυπελλο Ερασιτεχνών Αποτελεσματα

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 02-04-2008

α)ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0-1

ΣΚΟΡΕΡ: 35' Αντωνιάδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γρηγορίου (Αρκαδίας)

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ: Σαχίνης (46' Καβαλιώτης), Τζανής, Γιακάκος, Δρόσος (47' Ξανθάκος), Τσαρούχας, Μπρίμπας, Κουβαράκης, Γρηγορακάκης, Κοιλάκος, Πουμέτος, Χατζηδημητρίου.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσαούνης, Παστούνης (49' Νότσης), Πλεμμένος, Ζώνας, Καρδελούτσος, Μανιάτης, Ασγγελόπουλος, Αντωνιάδης, Δρυμούρας, Κουτσοδήμος, Παναγιωτόπουλος.

β)ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΧΑΙΟΥ 2-1

γ)ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. 2-1 (1-1 κ.α.)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(1ος ΓΥΡΟΣ)

Ο 6ος όμιλος θα δώσει 3 αγώνες και μία ομάδα θα εξαιρεθεί και θα περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα.

Δημ. Γυθείου: ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ- ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γρηγορίου Κ., Χονδρογιάννης Θ., Σαμετάι Κ.- Αρκαδίας),

Δημ. Αλιβερίου: ΦΣ ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ- ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Μιχαηλίδης Γ., Φούφουλας Δ., Σέμος Α.- Βοιωτίας),

Δημ. Ασπρόπυργου: ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ- ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΧΑΙΟΥ (Κόλλιας Γ., Μυλωνόπουλος Ν., Πλιάγκας Θ.- Αργολίδας).

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(2ος ΓΥΡΟΣ)

Οι νικήτριες ομάδες της 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ θα αγωνισθούν ως εξής:
Ο 6ος όμιλος θα δώσει 2 αγώνες

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(3ος ΓΥΡΟΣ)

Οι νικήτριες ομάδες της 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ θα αγωνισθούν σε 1 αγώνα.

Έτσι ανακυρύσεται ο νικητής του 6ου ομίλου.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Από τις 9 νικήτριες ομάδες όλων των ομίλων της 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ θα κληρωθούν 2 ομάδες που θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε ένα αγώνα σε ουδέτερο γήπεδο, ενώ θα εξαιρεθούν οι υπόλοιπες 7 και θα περάσουν στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Οι 8 ομάδες που θα προκριθούν από την 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ( η μία νικήτρια και οι 7 που εξαιρέθηκαν) θα αγωνισθούν σε 4 αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα.

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
Οι 4 νικήτριες ομάδες που θα προκριθούν από την 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ θα αγωνισθούν σε 2 αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
Οι νικητές των 2 ημιτελικών αγώνων θα συμμετέχουν στον Τελικό Αγώνα Κυπέλλου Ελλάδας Ερασιτεχνών Ποδοσφαιριστών.
Ο Τελικός αγώνας Κυπέλλου Ελλάδας Ερασιτεχνών θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο που θα ορισθεί με απόφαση της διοργανώτριας .