Πέμπτη 24 Απριλίου 2008

Στους 8 του κυπελλου ερασιτεχνων. . . με φόντο το ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΙ

Με νίκη, που σημαίνει πρόκριση στους 8 του κυπέλλου ερασιτεχνών, συνέχισε ο Παναργειακός. Η ομάδα μας συνέτριψε 5-1 την ομάδα του Ταμυναϊκού (από το Αλιβέρι) παίζοντας στο ρελαντί. Το σκόρ άνετα θα μπορούσε να φτάσει στο διψήφιο αριθμό! αν οι παίχτες του Παναργειακού ήταν πιο εύστοχοι. Από την αρχή του αγώνα ο Παναργειακός έδειξε στο γήπεδο (και όχι μόνο στο όνομα) ποιος θα ήταν το αφεντικό. Πήρε κεφάλι στο σκόρ πολύ νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό και το 2-0 ακολούθησε μετά απο 10 λεπτά. Η ομάδα του Ταμυναϊκού κατάφερε να αντιδράσει στο επόμενο λεπτό μειώνοντας σε 2-1. Αυτό ήταν και το μόνο που κατάφερε καθώς η ομάδα μας πάλι άναψε τις μηχανές πετυχένοντας το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός κατάφερε να σημειώσει άλλα 2 τέρματα και να κατεβάσει στροφές. Αξιοσημείωτη ήταν η παρουσία αρκετών φιλάθλων από το Αλιβέρι που έκαναν αισθητή την παρουσία τους. Όσο για τον τίτλο και την αναφορά μας στο γήπεδο Καραϊσκάκι εννοούμε τον τελικό που ακούγεται ότι θα είναι στο Καραϊσκάκι... Μακάρι να δούμε την ομάδα μας σ'αυτο το γήπεδο μια ώρα αρχήτερα.