6η Αγωνιστική 25/10/2009

Κεραυνός εν αιθρία. . .
Παναργειακός - Κεραυνός Κερατέας 2-1
(57' Μπενίτες, 69' Κατσαρός - 23' Κουσκουνάς)

Μία επανάληψη της περσινής νίκης του Παναργειακού επί του Κεραυνού έγινε σήμερα στο ΔΑΚ Άργους. Οι λύκοι με βασικό τους όπλο την δύναμη και την ψυχή κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 0-1 του πρώτου ημιχρόνου, σε 2-1 με γκολ των Μπενίτες και Κατσαρού. Το πρώτο γκολ της Κερατέας προέρχεται από σούτ του Κουσκουνά ύστερα από απόκρουση πέναλτι του Κατσαούνη. Πέναλτι το οποίο δεν έγινε ποτέ και θα έχετε την ευκαιρία να το δείτε αύριο στις φάσεις του αγώνα. Παρόλα αυτά όμως η ψυχή και το πάθος των λύκων νίκησαν τον τραγελαφικό διαιτητή και έφτασαν σε μία σπουδαία νίκη που τους φέρνει στην 7η θέση. Το πρώτο γκολ του Παναργειακού προήλθε ύστερα από σέντρα από αριστερά του Καραχάλιου και πλασέ του Μπενίτες μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στην αντίθετη γωνία του τερματοφύλακα. Το δέυτερο γκολ το οποίο σημείωσε ο Κατσαρός (πρώτο γκολ του περσινού πρώτου σκόρερ της ομάδας μας) προήλθε ύστερα από φάουλ που εκτέλεσε ο Πλεμμένος από τα δεξιά και σούτ του Κατσαρού από το ύψος της μικρής περιοχής, γράφοντας το τελικό Παναργειακός - Κεραυνός Κερατέας 2-1. Μετά από αυτό το σημείο ο Παναργειακός είχε ευκαιρίες και για τρίτο και τέταρτο γκολ με τους Ρες και Καραχάλιο(ο οποίος έκανε εκπληκτική εμφάνιση) αλλά δεν τα κατάφερε. Ο Κεραυνός απείλησε με στημένες φάσεις για ισοφάριση χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Αξιοσημείωτη η συνεισφορά του Κατσιαούνη όπου στο πρώτο μέρος ειδικά κράτησε το 0-1, με εκπληκτικές επεμβάσεις. Συγχαρητήρια σε όλους του παίκτες που απέδειξαν σήμερα τι εστί Παναργειακός, με το πάθος και την δύναμη που τους διέκρινε. Το πρώτο ημίχρονο δεν είναι άξιο αναφοράς καθώς εκτός από τον τραγικό διαιτητή, και η ομάδα του Άργους ήταν τραγική. Τα διόρθωσε όλα όμως στο δεύτερο ημίχρονο... Ας ελπίσουμε στην εξίσου καλή συνέχεια της ομάδας και στην ακόμα καλύτερη. Αρχή ο επόμενος εντός έδρας αγώνας με τον Πλατανιά, που χρειαζόμαστε τους τρείς πόντους...
Παναργειακός : Κατσιαούνης, Σκόνδρας, Φίλης, Χατζόπουλος, Δρούλλιας, Γαλάνης(46' Ρές), Λετιέρι, Γκιγκάνι(63' Πλεμμένος), Κατσαρός, Μιχελής(46' Καραχάλιος), Μπενίτες.

Επίσης αύριο θα έχετε την συνέντευξη τύπου των δύο προπονητών, και φάσεις από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα (λόγω τεχνικού προβλήματος δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του μεγαλύτερου μέρους του δευτέρου ημιχρόνου, συμπεριλαμβανομένου και των γκολ της ομάδας μας)...