Δευτέρα 25 Αυγούστου 2008

Παναργειακός - Καλαμάτα

Ισόπαλος 2-2 αναδείχθηκε ο Παναργειακός χθες σε φιλικό παιχνίδι με την Καλαμάτα. Η Καλαμάτα προηγήθηκε στο 22' και το ημίχρονο έληξε 1-0. Ο Παναργειακός ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 84' με σουτ του Γκολέμη. Στο επόμενο λεπτό η Καλαμάτα προηγήθηκε εκ νέου 1-2, αλλά ο Μοράλες με κεφαλιά στο 87' έγραψε το τελικό 2-2. Η σύνθεση ήταν : Κατσαούνης, Δημητρακόπουλος, Αντωνιάδης, Φίλης, Μοράλες, Μεσέρδης, Χαρίσης, Λετιέρι, Κατσαρός, Φερέντζι, Κουτσοδήμος. Ως αλλαγή έπαιξαν: Παλιγκίνης, Μπούρας, Ανδρεάδης, Πλεμμένος, Ταξιάρχης, Νώτης, Γκολέμης, Δρούλιας, Παπαϊωάννου, Σοφός.

Την Τετάρτη 27/08/2008 ο Παναργειακός θα αντιμετωπίσει στο Χαϊδάρι την ομώνυμη ομάδα. Αυτό το φιλικό θα είναι πρόβα τζενεράλε για την αναμέτρηση με τον Φωστήρα στον Ταύρο για το Κύπελλο Ελλάδος.