Κυριακή 31 Αυγούστου 2008

Κύπελλο Ελλάδος : Φωστήρας - Παναργειακός

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0-0 (0-0 παρ.) (5-4 πέν.)

Δεν τα κατάφερε ο Παναργειακός στο Κύπελλο Ελλάδος με αντίπαλο τον Φωστήρα. Αποκλείστηκε στα πέναλτι, και έτσι μετά από 10 χρόνια που είχε να παίξει στο Κύπελλο έμεινε εκτός από τον πρώτο γύρο. Η ομάδα κατά βάση έπαιξε αμυντικό ποδόσφαιρο και στο πρώτο ημίχρονο απειλούσε μόνο με αντεπιθέσεις. Απεναντίας ο Φωστήρας έκανε επίθεση με όλους τους παίχτες του και έτσι έκανε ακόμα πιο αμυντικό τον Παναργειακό. Στην επανάληψη και στην παράταση δεν άλλαξε τίποτα και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ρώσικη ρουλέτα. Εκεί ο Φωστήρας είχε την δυνατότητα να πάρει την πρόκριση αφου προηγούταν 4-3 με τους Νταμιάνο,Οποπιέλα,Αγγο,Μάριαν και Κατσαρό,Πλεμμένο,Λετιέρι αλλά ο Σκαρμούτσος έχασε το πέναλτι(άουτ) και ο Παναγιωτόπουλος ισοφάρισε σε 4-4. Έπειτα ο Ταμπάκης έκανε το 5-4 και ο Κουτσοδήμος στο πέναλτι που εκτέλεσε το απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Φωστήρα, αφήνοντας τον Παναργειακό έξω από την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Βενιαμίν, Στάικος (58' Φερεκίδης), Ζαχαρόπουλος, Μαραγκουδάκης (66' Σκαρμούτσος), Παπαδόπουλος, Μάριαν, Νταμιάνο, Βιδάλης, Ζουμπουλάκης (86' λ.τρ. Ταμπάκης), Αγγος, Ποπιέλα

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσαούνης, Αντωνιάδης (67' Πλεμμένος), Χαρίσης (79' Κατσαρός), Φίλης, Μοράλες, Λετιέρι, Μεσέρδης, Ανδρεάδης, Παναγιωτόπουλος, Ταξιάρχης (62' Δημητρακόπουλος), Κουτσοδήμος

Διαιτητής: Κούλης Χ. (Ηλείας)
Βοηθοί: Φτερνιάτης Κ., Κοττάς Σ. (Ηλείας)
4ος Διαιτητής: Αντιπαριώτης Μ.. (Αν. Αττικής)
Παρατηρητής: Παπαμίχος Γ. (Φθιώτιδας)
Αναπ/κός παρ.: Κόρκος Α.