Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Φιλικό με τον Ηλυσιακό...

Ηλυσιακός - Παναργειακός 3-2
(13', 23', 60' - 22' Α. Παπαδόπουλος, 35' Χ. Παπούλιας)

Χαλαρές και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν στο φιλικό που έδωσαν στο γήπεδο του Ηλυσιακού... όταν όμως ο Ηλυσιακός στο 13' προκρίθηκε 1-0 τα αίματα άναψαν. Δεν άργησε και ο Παναργειακός να ανταποδώσει το γκολ στο 22' και να κάνει το 1-1 με το Αχιλλέα Παπαευθυμίου, αμέσως σε ένα λεπτό αυτογκόλ από τον Άκη Παπαδόπουλο σε τετα τετ με το τέρμα έκανε το λάθος. Η ισοπαλία δεν άργησε να γίνει με την ισοφάριση του Παναργειακού με τον Χρήστο Παπούλια, από πέναλτι.Με 2-2 πήγαν ισόπαλες οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια και αφού έδωσε τής σχετικές οδηγίες ο Ηλίας Βουβούσας και στην άλλη 11/αδα ξαναμπήκαν να παίξουν και πάλι για το 2ο ημίχρονο. Άργησε πολύ να έρθει το τελικό τρίτο γκολ από τον Ηλυσιακό στο 60' και έτσι πήγαν στο τέλος και οι δύο ομάδες εκτός από μια κεφαλιά του Χρήστου Τσακώνη στο 89' που έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι και έτσι οι δύο ομάδες κατέληξαν με 3-2.