Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2008

Ξεσπασμα. . .

Εμφατική νίκη του Παναργειακού επί των Πλαταιών με 5-0, με τα πέντε γκολ να έρχοντε στο 1ο ημίχρονο! Η ομάδα μας ύστερα από την ισοπαλία στα Λουκίσια ξέσπασε πάνω στις Πλαταιές τις οποίες τις σκόρπισε στο 1ο ημίχρονο. Σε αυτό βοήθησε το γρήγορο γκολ του Κουτσοδήμου στο 4ο λεπτό. Έτσι οι Πλαταιλες ανοίχτηκαν για την ισοφάριση και ο Παναργειακός δεν την συγχώρεσε. Ο Κατσαρός στο 26, και το δεύτερο γκολ του Κουτσοδήμου 2 λεπτά μετά, αύξησαν το δείκτη του σκορ στο 3-0. Άλλο ένα διλεπτο ήταν αρκετο για να φτάσει ο Παναργειακός στο τελικό 5-0 με τους Αγγελόπουλο και Ανδρεάδη στο 38 και 40 αντίστοιχα. Ο Παναργειακός να θυμίσουμε ότι είχε φιλοδωρήσει με 5 γκολ τις Πλαταιές και στην πρώτη αγωνιστική, με το τελικό σκορ τότε στο 1-5. Έτσι ο Παναργειακός μπήκε δυναμικά στο 2ο γύρο και δείχνει ότι δεν θα χαριστεί σε κανέναν...

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Νικολαϊδης, Μπαστούνης, Χαρίσης, Μπόμπος, Φίλης (53 Νάτσης), Αντωνιάδης, Αγγελόπουλος, Ανδρεάδης (46 Παπαϊωάννου), Κατσαρός, Παπαγεωργόπουλος, Κουτσοδήμος (46 Δριμούρας).
ΠΛΑΤΑΙΕΣ: Σ. Χλαχλάς, Γ. Σοφός, Δ. Μ. Κουτσοδήμος, Κ. Παπαχριστοδούλου, Ν. Χλαχλάς, Π. Ραχούτης, Κοτσίφης (55 Σ. Ραχούτης), Δ. Παπαχριστοδούλου, Μ. Κουτσοδήμος, Δ.Χ. Κουτσοδήμος, Π. Κουτσοδήμος.