18η Αγωνιστική 07/01/2009

Έχασε το Ντέρμπυ
Κόρινθος - Παναργειακός 2-0
(48' Νικολόπουλος, 90'+3' Μασάδο)

Δεν κατάφερε ο Παναργειακός να αποδώσει καλά σε δύο ημίχρονα γι'αυτο ήρθε η ήττα 2-0από την Κόρινθο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναργειακός είχε τις ευκαιρίες και τον έλεγχο του παιχνιδιού και θα μπορούσε να προηγηθεί με την διπλή ευκαιρία του Κατσαρού και Ζυγούρη. Η κούραση επηρέασε τους παίκτες μας στο δεύτερο ημίχρονο, και έτσι η ξεκούραστη Κόρινθος κατάφερε να προηγηθεί στο 48' με γκολ του Νικολόπουλου ύστερα από πάσα του Μασάδο. Ο Παναργειακός δεν κατάφερε να αντιδράσει, και η μόνη αξιόλογη φάση είναι η ευκαιρία του Φίλη στο 80'. Ύστερα και από αυτό στο 93' ο Μασάδο έγραψε το τελικό 2-0. Επόμενη αγωνιστική την Τετάρτη 14/01/2009 στον Άργος με αντίπαλο τον Αστέρα Ρεθύμνου.

Στιγμές του Αγώνα :
1' Έναρξη του αγώνα
2' Σουτ του Ανδρεάδη άουτ.
5'- 6' Ευκαιρία του Νικολόπουλου χωρίς αντίκρισμα.
9' Ευκαιρία του Κολλιάκου.
21' Σουτ του Κατσαρού άουτ.
36' Σουτ του Κατσαρού απόκρουση του Μανιάτη στην συνέχεια άουτ του Ζυγούρη άουτ.

45' Λήξη ημιχρόνου 0-0
48' 1-0 με γκολ του Νικολόπουλου.
80' Ευκαιρία του Φίλη αλλά ο Μανιάτης διατήρησε ανέπαφη την εστία του.
90' + 3' Ο Μασάδο κάνει το τελικό 2-0.
90' Λήξη του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα 2-0.

Ενδεκάδα Παναργειακού : Κατσαούνης - Χαρίσης (50' Δρούλλιας), Μπούρας, Φίλης, Μοράλες - Πλεμμένος, Κουτσοδήμος, Ανδρεάδης (50' Παναγιωτόπουλος), Μεσέρδης - Ζυγούρης (60' Σετράρο), Κατσαρός.