Δευτέρα 17 Αυγούστου 2009

"Φιλική ήττα" 2-0 από τον Εθνικό..

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Παναργειακός από τον Εθνικό. Η ομάδα στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο τα σημάδια της κόπωσης ήταν εμφανή. Έτσι, ο Εθνικός με μια πολύ καλή εμφάνιση είχε ένα εύκολο απόγευμα αφού με τα γκολ του Χαλαουάνη στο 35' και στο 47' δεν δυσκολεύτικε να φύγει νηκιφόρα από το Άργος. Ο Παναργειακός είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκόρ με σουτ του Λετιέρι και Ζυγούρη έξω από την περιοχή, όμως χωρίς αποτέλεσμα. Μετά το τέρμα που δέχθηκαν οι λύκοι πίεσαν και έχασαν την καλύτερη ευκαιρία τους στον αγώνα, όταν ο Μπενίτες βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Εθνικού. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός πίεσε αλλά δεν κατάφερε να κάνει καμία σοβαρή φάση, αν εξαιρέσουμε την σέντρα του Κατσαρού μισό γκολ στον Μπενίτες, αν προλάβαινε την έξοδο του τερματοφύλακα.

Ο Παναργειακός παρατάχθηκε με τους Κατσαούνη, Δρούλια, Γαλάνη, Σκόνδρα, Χατζόπουλο, Λετιέρι, Κουτσοδήμο, Κατσαρό, Μιχελή, Μπενίτες και Ζυγούρη. Μετά τα μέσα του 2ου ημιχρόνου ο Γ. Δουβίκας άλλαξε σχεδόν όλη την ομάδα με τους Νότη, Γεωργακόπουλο, Φιλιππίδη, Πλεμένο, Παπαϊωάννου, Ζαραφωνίτη, Καραγκούνη, Σοφό και Πιτσόκο να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.