Κυριακή 9 Αυγούστου 2009

Πρώτο φιλικό, πρώτη τεσσάρα. . . .

Εντυπωσιακός ήταν ο Παναργειακός στο πρώτο του φιλικό με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης, όπου και τον φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα. Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, ο Παναργειακός νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης (η ομάδα νέων με ποδοσφαιριστές από την πρώτη ομάδα 4-0 με γκολ των Μπενίτες, Κουτσοδήμου, Φιλλιπίδη και Πιτσόκου.

Η αρχική ενδεκάδα :
Κατσαούνης - Γαλάνης, Σκόνδρας, Χατζόπουλος, Δρούλλιας - Πλεμμένος, Λετιέρι, Κατσαρός - Καραχάλιος, Μιχελής - Μπενίτες.
Δεύτερο ημίχρονο :
Κατσαούνης (85' Αθανασόπουλος) - Δρούλλιας (75' Σοφός), Σκόνδρας, Χατζόπουλος, Ζαραφωνίτης - Καλλιπολίτης, Κατσαρός (80' Φασουλής), Ζυγούρης - Πιτσόκος, Κουτσοδήμος - Φιλλιπίδης
ΝΕΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κυριακόπουλος, Κολλιός, Κίτσος, Συμεωνίδης, Σεντεμέντες, Γιαννούλης, Γεωργίου, Τζουμάργκας, Αγγελόπουλος, Κουρμπελής, Καράμπελας. Αγωνίσθηκα ακόμη οι: Τασουλής, Φιλάι, Τσουμάκας, Κουλόπουλος, Μπακασέτας.

Στιγμές του αγώνα :
9’ Σουτ του Λετιέρι έξω από την περιοχή, απόκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αστέρα.
15’ Πλάγιο σουτ του Γαλάνη δοκάρι.
24’ Σουτ του Λετιέρι έξω από την περιοχή, εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα.
34’ Κεφαλιά του Μπενίτες από το 1 μέτρο πάνω στον τερματοφύλακα.
45’ Γκολ του Μπενίτες με γυριστό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής.
50’ Σουτ του Φιλλιπίδη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
64’ Γυριστό σουτ του Κατσαρού πάνω στον τερματοφύλακα.
67’ Γκολ του Κουτσοδήμου με πλασέ μέσα από την περιοχή ύστερα από πολύ ωραίο συνδυασμό.
74’ Καρφωτή κεφαλιά του Φιλλιπίδη μέσα από την περιοχή 3-0.
88’ Σουτ του Πιτσόκου από τα όρια της μεγάλης περιοχής του Αστέρα, στο αριστερό γάμα της εστίας του τερματοφύλακα.

Αύριο θα έχετε βίντεο με τα τέσσερα γκολ των λύκων και τις σημαντικότερες φάσεις...