Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2008

13η Αγωνιστική 30/11/08

Απότομη προσγείωση . . .
Ατσαλένιος - Παναργειακός 2-0

Ο Παναργειακός μετά από δύο σερί νίκες, δεν κατάφερε να διατηρήσει το αήτητο, και έτσι γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Ατσαλένιο στην Κρήτη. Ο Παναργειακός μπήκε νωθρά στον αγώνα και σε καμμία στιγμή του παιχνιδιού δεν απείλησε τον αντιπαλό του , με εξαίρεση κάποια σουτ. Ο ΠΟΑ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη την διάρκεια και κατάφερε να σκοράρει δύο τέρματα μέσα σε 7' λεπτά στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου. Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει αυτό που είχε στο πρώτο ημίχρονο καθώς ο ΠΟΑ ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπενίτες να πετυχαίνει και τα δύο τέρματα στο 58' και το 65'. Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή στο Άργος με αντίπαλο τον Αίαντα Σαλαμίνας, με σκοπό την νίκη που θα μας διατηρήσει ψηλά στην βαθμολογία.

Στιγμές του αγώνα:
4' Σουτ του Πλεμμένου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
9' Σουτ του Αντωνίτη από πλάγια θέση, καταλήγει πλάγιο άουτ.
21' Δυνατό σουτ του Πετράκη έξω από την περιοχή, άουτ.
27' Φάουλ του Χατζηανδρέου, απεκρούει ο Κατσαούνης.
28' Σουτ του Μπούρα, αποκρούουν οι αμυντικοί του ΠΟΑ στη συνέχεια σουτ του Πλεμμένου, αουτ.
30' Σουτ του Παναγιωτόπουλου, μπλοκάρει ο Αλευράς.
Λήξη ημιχρόνου 0-0
55' Σουτ του Φραγκιαδάκη μέσα από την περιοχή, σταματάει στο δεξί δοκάρι του Κατσαούνη.
58' 1-0 Κόρνερ του Χατζηανδρέου, γυριστή κεφαλιά του Μπενίτες και γκολ.
65' 2-0 Πλασέ του Μπενίτες ύστερα από πάσα του Χατζηανδρέου γράφει το 2-0.
86' Φάουλ του Παναργειακού σε καλή θέση. πάνω στα σώματα, στην επαναφορά δεύτερο σουτ μποκάρει ο Αλευράς.
90' Τελικό αποτέλεσμα 2-0

Ενδεκάδες :
Ατσαλένιος : Αλευράς, Πολεμαρχάκης, Χαλκιαδάκης, Λεκάκης, Πετράκης, Μακράκης,(88' Παπαδάκης), Κατσούλης, Χατζηανδρέου, Μπενίτες, Συσκάκης(69' Ορφανουδάκης), Χασομέρης(80' Γκιάτας)
Παναργειακός : Κατσαούνης, Δρούλλιας, Μπούρας, Φίλης, Μοράλες, Μεσέρδης, Πλεμμένος, Λετιέρι(62' Γκολέμης), Κουτσοδήμος(53' Σετράρο), Ανδρεάδης(62' Ζυγούρης), Παναγιωτόπουλος.